Sněžný víkend ukončil 1. půlku sezóny

07.12.2023 21:10

Uplynulý víkend, který doprovázelo velmi silné sněžení, dopadl dle představ, až na "céčko", které bohužel zaznamenalo dvě prohry. Tři naše "víkendová" družstva přezimují v popředí svých soutěžích.

Naše ženské družstvo přezimuje na pozici zaručující postup do play-off. Holky o víkendu nejprve porazily bez větších potížích 9:1 Blansko. V druhém utkání zvítězily naše holky 10:0 nad "béčkem" Brna. Jediný bod ztratila Marie Chovancová nad zkušenou Veronikou Ševčíkovou, když prohrála 0:3. Na prvním místě soutěže přezimuje velmi silný Hodonín, naše holky ztrácejí 3 body, i když jsou jediné, které dokázaly Hodonínu sebrat body.

Divizní "áčko" se o víkendu utkalo se soupeřem z Oder, které naši kluci porazili jasně 10:3. V neděli se uskutečnil šlágr kola mezi našim "áčkem" a Havířovem. Bohužel Havířov ukázal svou kvalitu a vyrovnanost družstva a porazili naše kluky 10:4. Havířov tedy uzavírá první půlku sezóny bez ztráty bodu. Naši kluci přezimují na 3. místě hned za Vratimovem, na který ztrácí 2 body.

Jediné 100% svinovské družstvo je "béčko", které dále vévodí Ks. II. sk. "A" s náskokem 6 bodů na Hrabůvku. "Béčko" v sobotu porazilo 10:5 velice nebezpečné Bolatice, kterým ovšem chyběl Zdeněk Harazim. V neděli dostali v kádru šanci Jaroslav Blatný a Dominik Oborný, kteří vypomohli k výhře 10:4 nad soupeřem z Bobrovníků. Velikou zajímavostí je, že Filip Theodor (26/0) je jediný hráč v krajských soutěží Moravskoslezského kraje, který má v dané soutěže odehraných více než 50% dvouher a neprohrál jedinou dvouhru.

Bohužel naše "céčko" se nadále trápí. Nejprve prohráli 5:10 s Kozlovicemi, které bojují o postup do vyšší soutěže. V neděli nestačila ani výpomoc Jakuba Michalčíka, který neměl zrovna svůj den, kluci prohráli 6:10 nad Karvinou-Darkov. Naštěstí si C-tým drží náskok nad soupeřemi ze spodu tabulky.

Hráčkou víkendu se tentokrát stala Eliška Stramová, který v 2. lize neztratila jediný bod, navíc pomohla "céčku" dvěma body nad Matoušem Pustkou, který je dle úspěšnosti 2. nejlepší hráč soutěže, a Janem Mohylou.

Hráč víkendu: Eliška Stramová (2. LŽ "C": 6/0, čtyřhra 2/0; Ks. II. "B" 2/1, čtyřhra 0/1)

2. LŽ. "C": SK-SVINOV 9:1 KST A. Eberle Blansko

2. LŽ. "C": SK-SVINOV 10:0 TTC MS Brno "B"

DIMU: SK-SVINOV "A" 10:3 TJ Odry